Július 15-én a hajnali órákban kigyulladt egy református imaház és óvoda a kárpátaljai, magyar többségű Nagydobrony déli, romák lakta telepén — írja a Mérce.hu. A lángok átterjedtek a szomszédos lakóházra is, de senki nem sérült meg.

Kolozsy András, Nagydobrony református lelkésze az egyházközség Facebook-oldalán azt írta, hogy a lángok az imaház melletti fáskamrából indultak, ahol semmilyen elektromos vagy más berendezés nem okozhatott tüzet, így szinte bizonyos, hogy gyújtogatás történt.

Kedves Testvérek, Barátok, Ismerősök, Ismeretlenek!Egy sajnálatos hírt kell közöljek mindenkivel:Ma, 2018. július…

Опубликовано Nagydobronyi Református Egyházközség Воскресенье, 15 июля 2018 г.

A lelkész felesége a Mércének elmondta azt is, hogy a lakók hajnalban egy ismeretlen autót szúrtak ki az imaház közelében. Az keltette fel a figyelmüket, hogy a kocsi minden ajtaja nyitva volt, de mire jobban megnézték volna, már elhajtottak vele.

A lelkész feljelentést tett, a rendőrség ismeretlen tettes ellen nyomoz. A Magyar Református Szeretetszolgálat gyűjtést rendezett a nagydobronyi imaház és óvoda felépítésére és a helyiek segélyezésére.

Ukrajnában az utóbbi időben elszaporodtak a rasszista, főleg cigányok ellen elkövetett bűncselekmények. Június végén maszkos neonácik támadtak meg egy cigánytábort Lembergben, itt négyen megsebesültek, egy ember pedig, a 24 éves Pap Dávid, meghalt.

Kolozsy Andrásné azt mondta a Mércének, hogy az utóbbi napokban a nagydobronyi romák is kaptak fenyegetéseket, amikben ezt a gyilkosságot emlegették, így szerinte könnyen lehet, hogy itt is neonácik voltak a gyújtogatók.

https://444.hu/2018/07/17/felgyujthattak-a-romak-imahazat-es-ovodajat-a-karpataljai-nagydobronyban